יתרונות וחסרונות של פשיטת רגל

שקלתם להכריז על פשיטת רגל? לפניכם מספר יתרונות וחסרונות של פשיטת רגל שכדאי לכם לקחת בחשבון לפי נקיטת צעדים כלשהם.

 

כאשר אתם מעוניינים להכריז על פשיטת רגל, אתם יכולים להגיש בקשה לפשיטת רגל בעצמכם או להגיש אותה בעזרת הנושה שלכם. כך או כך, תמיד מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין שעוסק ספציפית בהליכים של פשיטת רגל, איתו אפשר יהיה להתנהל באופן מוסדר ונכון בתוך המערכת הסבוכה שכוללת את בית המשפט המחוזי, כונס הנכסים הרשמי, הנאמן שממונה לכם וכמובן הנושים.

 

כיוון שמדובר בהליך מורכב, חשוב להבין מהם יתרונות וחסרונות של פשיטת רגל לפני שמתחילים בהליך ונוקטים בפעולות כלשהן. יש לציין כי גם לכם, החייבים, וגם לנושים יש יתרונות וחסרונות שעומדים בפניכם כאשר אתם מעוניינים להצהיר על פשיטת רגל.

 

כאשר אתם חייבים לנושאים שלכם, נוצר מצב של מרדף- הנושאים רודפים אחריכם, או ליתר דיוק אחר הכסף שלכם, עד שאתם סוגרים את החוב במלואו. עבורכם, החייבים, היתרון של הכרזת פשיטת רגל על ידי בית המשפט הוא שהנכם יכולים יחד עם הבקשה לפשיטת רגל להגיש גם בקשה להפסקת הליכי הוצאה לפועל בעבוד תשלום של סכום מסוים כפי יכולתכם – או במילים אחרות, הסדר נושאים – שיוגש לקופת כונס הנכסים הרשמי. כאשר תוכרזו כפושטי רגל, כל ההליכים נגדכם יופסקו.

 

אתם יכולים להיות ניצבים אל מול בעיה במידה ואינכם יכולים לשלם את הסכום הנקבע עבורכם בעת הגשת הבקשה כפי שתוארה לעיל. במקרה זה, הליך פשיטת הרגל מבוטל והליכי הוצאה לפועל יחזרו לפעולה.

 

חסרונות של פשיטת רגל הם קודם כל פגיעה בשמכם או בסטיגמה שלכם, פיקוח ומעקב צמודים אחר פעילותכם הכלכלית ועוד.

 

חשוב לומר שאין לראות בכתוב לעיל משום ייעוץ משפי ו/או אחר ו/או חוות דעת ו/או מצג, אלא מתן מידע כללי וחוות דעת אישית.כל פעולה שתתבצע על סמך המידע האמור היא על אחריות הפועל בלבד. ומומלץ לפנות לעורך דין פשיטת רגל על מנת לקבל ייעוץ אישי המתאים למקרה שלך.

 

 

 פשיטת רגל

 
 
 
 
 
 
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *